Vi er ret vilde med Atom lampen. Fra første øjekast var der ikke tvivl om at denne fantastiske mini-lysekrone ikke blot skulle med i vores sortiment, men også være en del af vores Finest Selection.
Udover at have fleksible arme, så du selv kan justere formen på den, have smukke kupler og en god lille størrelse, har den også en god pris.
Priser er jo relative, men her får man en lampe, som kan følge én i årevis og flytter man, er den nem at integrere i nye rum. Atom passer simpelthen bare ind alle vegne.
Atom pendlen er én af vores mest populære lamper og faktisk den mest solgte overhovedet hos Lampevärk.
Og de fleste vælger versionen med røgfarvede glaskupler.
Den findes også i hvid med opalglas og stadig med sorte arme og den vil jeg gerne slå et et slag for (måske giver billedet ikke helt lampen den kredit, den burde få....). Atom i opalhvid er lidt mere kølig i udtrykket end Smoke, der med de synlige lyskilder, giver et mere hyggeligt lys og er generelt mere eksklusiv at se på. Versionen i opalhvid passer bedst til det klassiske hjem med stilrene linjer, hvor basisfarverne er sort, hvid og grå (så kan man altid toppe det med lækre planter og accessories i fin farveafstemning).
Hvilken version er din favorit???
Hold øje med nyhederne og følg os gerne på instagram, hvor det selvfølgelig også vil blive annonceret.
Camilla / Lampevärk
Svar
Vi bruger dit navn og kommentar til at vise offentligt på vores website. Din e-mail er for at sikre, at forfatteren af dette indlæg har mulighed for at komme i kontakt med dig Vi lover at passe på dine data og holde dem sikret.